Resultater 2011

Resultater 2013     Resultater 2012     Resultater 2011     Resultater 2010

2011

KÅRING d. 20-11-2011 I NÆSTVED

Mona m. Pluto 108 p Tillykke
Jan m. Aico 99 p Tillykke

OMRÅDEMESTERSKAB d. 06-11-2011 I NYKØBING F

Nr. 3 NYKØBING F POLITIHUNDEFORENING 33 p

UNGHUNDEKLASSEN

Nr.4 Jan Larsen m.Falco 170,6p

PATRULJEKLASSEN

Nr. 7 Jane Jensen m. Fenja 189,3p

KRIMINALKLASSEN

Nr 3 Jørn Gondek m. Lupo 202,3p

VINDERKLASSEN

Nr. 1 Uffe Hansen m. Apollo 214,7 p

UNGHUNDEOPRYKNING d. 30-10-2011 I NYKØBNG F.

Nr. 6 Jan Larsen m. Falco 160,6 p

STANDPRØVE/PRØVEKÅRING FOR UKÅRET HUNDE d. 29-10-2011 I NYKØBING F. max 110 p

Nr. 1 Lars m. Fanto 97 p
Nr. 2 Mona m. Pluto 95,3 p
Nr. 3 Jan m. Aiko 93,8 p
Nr. 4 Casper m. Naldo 87,5 p
Nr. 5 Jørgen m. Enzo 83,8 p
Nr. 6 Kristoffer m. Bine 81 p
Nr. 7 Henrik m. Rami 80,5 p
Nr. 8 Anders m. Django 78,8 p
Nr. 9 Maria m. Guffi 54,2 p
Nr. 10 Janni m. Cota 48,5 p
Nr. 11 Niels m. Ozzy 38,5 p

KLUBMESTERSKAB d. 9-10-2011 NYKØBING F.

UNGHUNDEKLASSEN

Nr. 1 Jan Larsen m. Falco 155,4 p

FÆLLESKLASSEN

Nr. 1 Jane Jensen m. Fenja 224,7 p
Nr. 2 Uffe Hansen m. Apollo 222,8 p
Nr. 3 Jørn Gondek m. Lupo 222 p
Nr. 4 HC Pedersen m. Obi 220,7 p
Nr. 5 Thomas Christensen m. Immer 220,2 p (slog næsten HC)
Nr. 6 Curt Carnø m. Pfizer 209 p
Nr. 7 Kim Busk m. Tikko 2o3,7 p
Nr. 8 Alsing Christensen m.Gent 201,2 p

DM 2011 I ODENSE

KRIMINALKALSSEN

Nr. 4 Niels Wess m. Jasso 205,8 p sektion 1
Nr. 13 Hans Hartvig m. Anthon 181,2 p sektion 2

VINDERKLASSEN

Nr. 2 HC Pedersen m. Obi 208,2 p sektion 2

SAMARBEJDEKONKURRENCE I UNGHUNDEKLASSEN VORDINGBORG d. 18-09-2011

Nr. 1 Jan Larsen m Falco 173,6 p
Nr. 7 Niels-Juel m. Bosco 126 p

UDTAGELSE SEKTION 2 PATRULJEKLASSEN ØST SJÆLLAND d. 04-09-2011

Nr. 3 Curt Cranø m. Pfizer 206,8 p
Nr. 4 Jane Jensen m. Fenja 199,8 p
Nr. 5 Alsing Christensen m. Gent 196,8 p

UDTAGELSE SEKTION 2 VINDERKLASSEN NYKØBING F d. 28-08-2011

Nr. 1 HC Pedersen m. Obi 224,2 p med til DM
Nr. 3 Thomas Christensen m. Immer 191,9 p
Nr. 5 Uffe Hansen m Apollo 185,3 p

UDTAGELSE SEKTION 2 KRIMINALKLASSEN RINGSTED d. 28-08-2011

Nr. 1 Hans H. Jessen m. Anthon 206 p med til DM
Nr 2 Jørn Gondek m. Lupo 195,2 p
Nr 3 Kim Busk m. Tikko 185 p

UDTAGELSE SEKTION 1 KRIMINALKLASSEN SLAGELSE D. 24-08-2011

Nr. 2 Niels Weiss Jensen m. Jasso 220,4 p med til DM

SAMARBEJDEKONKURRENCE I PATRULJEKLASSEN RINGSTED d. 21-08-2011

Nr. 4 Alsing m. Gemt Udgået

SAMARBEJDEKONKURRENCE I VINDERKLASSEN ØSTSJÆLLAND d. 14-08-2011

Nr. 1 HC m. Obi 210,6 p
Nr. 3 Thomas m. Immer 199,7 p

SAMARBEJDEKONKURRENCE I KRIMINALKLASSEN NYK. F d. 07-08-2011

Nr. 3 Jørn Gondek m. Lupo 165,6 p
Nr. 4 Hans H. Jessen m. Anthon 165,3 p

LOKAL KONKURRENCE d. 30/31-07-2011

Ukåret max 70 p

Nr. 1 Casper m. Neldeo 65,2 p
Nr. 2 Palle m. Ryen 43,6 p
Nr. 3 Niels m. ozzy 41 p
Nr. 4 Michael m. King 35,9 p

PRØVEKÅRING MAX 110 p

Nr. 1 Lars m. Fanto 88,1 p
Nr. 2 Thomas m. Bine 83 p
Nr. 3 Jan m Aiko 79,4 p
Nr. 4 Claus m. Aras 77,8 p
Nr. 5 Jørgen m Enzo 66,6 p

UNGHUNDEKLASSEN

Nr. 1 Niels-Juel m Bosco 144,9 p

PATRULJEKLASSEN

Nr. 1 Jane m. Fenja 217,5 p
Nr. 2 Alsing m. Gent 204,5 p
Nr. 3 Curt m. Pfizer 199,6 p m. Bosco 144,9 p

KRIMINALKLASSEN

Nr. 1 Jørn m. Lupo 180 p
Nr. 2 Hans m. Anton 166,3 p

VINDERKLASSEN

Nr. 1 HC m. Obi 182 p
Nr.2 Thomas m. Immer Udgået

PATRULJEOPRYKNING d. 17-04-2011 I VORDINGBORG

Nr. 3 Curt Carnø m. Pfizer 198,7 p

LF PATRULJEKLASSEN d. 03-04-2011 I NYKØBING F

Nr. 1 Jane Jensen m. Fenja 193,8 p
Nr.2 Curt Cranø m. Phizer 178 p
Nr.3 Alsing Christensen m. Gent 164,6 p

UNGHUNDEOPRYKNING d. 27-03-2011

Nr. 9 Jan Larsen m. Falco 154 p.

SAMARBEJDESKONKURRENCE I PATRULJEKLASSEN d. 06-03-2011 I ØSTSJÆLLAND

Nr. 4 Alsing Christensen m. Gent 180, 5 p.

LF VINDERKLASSEN d. 13-02-2011 I MARIBO

Nr. 1 Thomas Christensen m. Immer 207,5 p
Nr. 3 Uffe Hansen m. Apollo 179,3 p
Nr. 4 Steffen Hansen m. Viktor 159,2 p

LF KRIMINALKLASSEN d. 13-02-2011 I MARIBO

Nr. 2 Jørn Gondek m. Lupo 209,8 p

LF UNGHUNDEKLASSEN d. 06-02-2011 I NAKSKOV

Nr 1 Jan Larsen m. Falco 171 p